środa, 23 stycznia 2013

Mortimer Ćwir cz. I

Mortimer Ćwir – założyciel głównej części Miłowa, senior rodu Ćwirów, wynalazca eliksiru życia. Był synem założyciela Starówki Gwidona i Kornelii Ćwirów, spadkobierczyni sławnego Roberta Zadka oraz mężem Belli Kawaler, która zaginęła, jakoby porwana przez kosmitów. Mortimer był ponadto ojcem Kasandry i Aleksandra. Jego fortuna, jaką zbił, pracując jako naukowiec przyciągnęła wielu Simów, m.in. Dinę Kaliente, która próbo

Biografia

Młodość i życie w Sunset Valley

Mortimer Ćwir urodził się w Sunset Valley, jako syn Gwidona i Kornelii Ćwirów. Jego rodzice byli staroświeccy, jednak ich syn nie chciał dotrzymać tej tradycji. Zaprzyjaźnił się w dzieciństwie z Bellą Kawaler oraz jej bratem Michałem. Wkrótce Mortimer stał się nastolatkiem, podobnie jak Bella, w której się zakochał. Młodzi zaręczyli się, a po osiągnięciu dorosłości - pobrali. Tymczasem rodzice Mortimera byli już na progu starości. Wtedy to spłonął wielki, urządzony w stylu starodawnym dwór Ćwirów. Zniszczeniu uległy także groby Pelagii Zadek - babci Mortimera oraz Lolity Ćwir, tajemniczej Simki, będącej być może pierwszą żoną Gwidona. Pożar zmusił Ćwirów do opuszczenia Sunset Valley.
wała uwieść Ćwira, wyjść za niego za mąż, a po jego śmierci przejąć cały majątek.Życie w SimValley

Po opuszczeniu zrujnowanego dworu nastąpił podział rodziny. Gwidon założył miasto SimLane, po czym razem z Kornelią zamieszkał tam, Mortimer zaś albo założył albo jedynie zamieszkał z Bellą w mieście SimValley. Dodatkowo w mieście mieszkali Landgraabowie: Malcolm, być może ten sam, który był synem Danuty i Ireneusza z Sunset Valley, ponadto Mom, Dudley i Mimi oraz m.in. Beata i Robert Nowakowie. Ćwirowie kupili kolejny mroczny dwór, w którym straszył duch kamerdynera. Tam też na świat przyszła ich córka - Kasandra, Mortimer zaś próbował pracować w karierze rozrywkowej, jednak w końcu porzucił ją i rozpoczął pracę jako naukowiec.

1 komentarz: