poniedziałek, 28 stycznia 2013

Wyspa Twikkii

Wyspa Twikkii – jedno z trzech otoczeń wakacyjnych w grze The Sims 2: Podróże.

Pobyt nad morzem
Wakacje nad morzem to naprawdę wspaniała rzecz. Atrakcji jest wiele a i sam efekt morza jest zniewalający. Poza tym możemy budować zamki z piasku, zbierać muszelki, obserwować fale czy też opalać się. Warto nadmienić, że morze co jakiś czas wyrzuca na brzeg różne "skarby" - glony, patyki i inne.
Opalanie bez nieestetycznych przypieczeń
Należy spokojnie dawkować słońce. Codziennie po kilka godzin, nie róbmy naszemu Simowi "terapii wstrząsowej" - na wszystko przyjdzie czas. Stosując metodę umiaru piękną opaleniznę mamy zagwarantowaną.


Wycieczki turystyczne z przewodnikiem
Na każdej z parcel mieszkalnych na wyspie (hotel, bungalow itp.) znajdziemy przewodnika, który ma do zaoferowania kilka atrakcji: przelot helikopterem (200$/osoba), paralotnię (300$/osoba) oraz wycieczkę łodzią (100$/osoba). Bez względu na to, jaką wycieczkę wybierzemy, niestety nie zobaczymy jak ona przebiega. Mimo to warto się na nią wybrać, ponieważ bardzo podnosi poziom zadowolenia Sima z wakacji. Podczas każdej wycieczki zdarza się nam okazja. Możemy stracić dobre samopoczucie i nastrój lub zyskać nawet jakiś przedmiot np. mapę do Wielkiej Stopy, Wiedźmy, lub Tajemniczej Pagody.

Rezerwacja wycieczek
Aby zarezerwować jedną z wycieczek, wystarczy znaleźć przewodnika na swojej parceli (ma on na sobie charakterystyczną niebieską koszulkę, kapelusz oraz identyfikator), następnie kliknąć na jego postaci i wybrać odpowiednią atrakcję z listy.


Niektóre z atrakc
Hotel na plaży Twikkii - najbardziej luksusowy hotel w tej okolicy. Poza pokojami, znajdziemy tutaj także sporą restaurację, a także miejsce do tańczenia Hula, nowego rodzaju tańca. Najważniejszą cechą jest upragniony dostęp do morza.

  • Plaża Południowa - niezwykłe miejsce wyspy Twikkii. Znajdziemy tutaj ogromny, zabytkowy statek piracki, na który możemy wejść za darmo i naprawdę jest co na nim robić. Możemy np. poćwiczyć walki pirackie z manekinem, wejść do kabiny kapitana i przeszukać ją, wdrapać się na gniazdo by popatrzeć na piękną okolicę i wiele innych. Ciekawą opcją jest także podniesienie pirackiej flagi. Gdy za często przeszukujemy kajutę kapitana może wyjść z niej jego duch. Kilka dowcipów i może nauczyć szant. 
  • Rajska plaża i Molo na plaży Twikkii - to właśnie tutaj zaznamy prawdziwego plażowania, nauczymy się tańca z ogniem (75$/osoba), na którym później możemy sami zarabiać tańcząc przed publicznością. Swoją wiedzę na ten temat możemy także później przekazywać kolejnym Simom. Na obu parcelach zjemy także specjalne przysmaki. 
  • Tajne miejsca na wyspie - Tylko z mapą! Kiedy trochę pozwiedzamy wyspę, do naszego wyposażenia trafi specjalna mapa, na której zdaje się być narysowana droga... Jest to ścieżka prowadząca do tajnego miejsca zwanego Tajemniczą Chatką. W owym miejscu czeka na nas zadanie... Chatkę zamieszkuje Wiedźma Twardziel, której zepsuły się w domu wszystkie sprzęty i nie potrafi sama ich naprawić - tu jest rola dla nas. Możemy pomóc wiedźmie, co warto uczynić, bo "nie ma nic za darmo". Kiedy tylko naprawimy wszystkie sprzęty w domu wiedźmy otrzymamy od niej prezent pod postacią Lalki Voodoo.

  • Wyspa twikkii.png

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz