niedziela, 5 lutego 2012

Porady i triki

Z Ponuyrym Żniwiarzem za pan brat
Jeśli nie wyłączysz w opcjach efektu starzenia się, każda z postaci w The Sims 3 w końcu umrze. W grze istnieją jednak możliwości przywrócenia ulubionego sima do życia. Najłatwiejszym z nich jest zdobycie Kwiatu Śmierci, który możesz znaleźć w krzakach miejskiego cmentarza. Po zerwaniu rośliny umieszczasz ją w ekwipunku sima, o którego życie się boisz. Od teraz dostanie on drugą szansę zawsze gdy okaże się, że ma przedwcześnie zginąć, np. w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, jak wypadek samochodowy. Innym sposobem przedłużenia życia jest opisane użycie przepisu na Ambrozję.
Nektar Ambrozji - zachowaj młodość lub wskrześ sima
W księgarni możesz znaleźć przepis na Ambrozję. Kosztuje on aż 12 tysięcy simoleonów, ale wart jest zachodu. Dzięki niemu sim może zostać wskrzeszony. Jeśli natomiast wypije go żywy bohater, uzyska on wieczną młodość.

Do wykonania nektaru Ambrozji potrzebny jest 10 poziom gotowania, 7 poziom ogrodnictwa oraz umiejętność łowienia ryb. Najtrudniejszym zadaniem jest zasianie Rośliny Życia, dzięki której uzyskasz jeden z potrzebnych składników. Rośliny tej trzeba po prostu szukać w całym mieście i okolicy. Otrzymuje się ją także w momencie uzyskania dziewiątego poziomu rozwoju kariery naukowca. Innym składnikiem jest Ryba Śmierci. Można ją złowić w stawie na cmentarzu, jednak pojawia się ona tylko po drugiej w nocy. Ryba ta jest podatna na wabik w postaci sera, który możesz kupić w sklepie spożywczym.

Po zebraniu składników, mając 10 poziom gotowania, uczysz się recepty i wykonujesz nektar. Oprócz opisanych powyżej efektów, dodaje on także +75 punktów do paska nastroju na cały tydzień.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz