piątek, 12 kwietnia 2013

Rasy: Mumia

Mumie zwykle kojarzą nam się głównie z Egiptem, ale The Sims 3 nie trzyma się tej zasady. Możemy je spotkać zarówno w Al Simharze jak i Shang Simla. Istnieje też możliwość przywołania mumii do naszego domu za pomocą sarkofagu, którego można nabyć tylko przez wpisanie kodu buydebug on. Jest ona zawsze w wieku emeryta. Sim przemieniający się w mumię sam, zachowuje swój obecny wiek.

Mumia może nałożyć śmiertelną klątwę po wygranej bójce. Duch Sima zmarłego od klątwy będzie koloru piaskowego z efektem burzy piaskowej wewnątrz niego. Aby zdjąć klątwę mumii należy otrzymać pocałunek od kobry, znajdującej się w koszu zaklinacza węży. Można też znaleźć kamień spokoju duszy lub wybrać się na drugie piętro Sfinksa. Stoi tam posąg spokoju duszy, przed którym należy medytować. Istnieje też łatwiejszy sposób, mianowicie sen w Błogosławionym Sarkofagu Królów. Jeżeli Sim nie zdąży zrobić żadnej z tej rzeczy w określonym czasie, umrze.

Jeden ze sposobów zostania mumią
Aby stać się mumią należy spać w Przeklętym Sarkofagu Królów, znalezionym w grobowcach. Powinno się to zrobić trzy razy. Za pierwszym razem gdy Sim wyśpi się, otrzyma tylko tajemnicze moce sarkofagu. Jednak po powtórzeniu czynności wyjdzie jako mumia. Jeżeli jednak Sim ma pasek energii na czerwonym, to może wyjść już za pierwszym razem. Sarkofag może być kupiony przez kod buyDebug on.

Jeden ze sposobów aby przestać być mumią
Do tej czynności potrzebny jest całkiem inny sarkofag, mianowicie Błogosławiony Sarkofag Królów. Powinno się w nim spać przez kilka dni. Można też otrzymać pocałunek od kobry, a wtedy wystarczy krótki sen w sarkofagu.Always Alone ''True'' będzie w niedziele

1 komentarz: